Osłony z plexi – doskonałe rozwiązanie w miejscach obsługi klienta

Osłony z plexi – doskonałe rozwiązanie w miejscach obsługi klienta

Pracownicy mający częsty kontakt z klientem, są stosunkowo mocno narażeni na choroby przenoszone drogą kropelkową. Do chorób takich należą m.in. angina, grypa, czy COVID-19. Aby zapewnić swoim pracownikom stosowną ochronę, warto zdecydować się na osłony z plexi. Dzięki nim znacząco spada ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową.

Jakie są zalety osłon z plexi?

Decydując się na konkretny rodzaj ochrony dla swoich pracowników, powinniśmy być pewni, że wybrane przez nas rozwiązanie będzie skuteczne. W przypadku wybrania osłon wykonanych z plexi, możemy liczyć na:

  • ochronę przed wszystkimi drobnoustrojami przenoszonymi drogą kropelkową,
  • łatwy montaż – ekrany wykonane z plexi można montować na różne sposoby. Jednym z nich jest np. przyklejenie osłony za pomocą taśmy dwustronnej, co nie tylko jest bardzo proste, ale też nie wpływa negatywnie na powierzchnię, na której montujemy ekran,
  • dostosowanie grubości osłon do naszych potrzeb,
  • estetykę – przeźroczystość ekranów nie wpływa na wygląd otoczenia,
  • różnorodne rozwiązania – m.in. na wolnostojące osłony np. na biurko, podwieszane ekrany lub osłony wiszące,
  • łatwość w utrzymaniu czystości – należy jedynie zwrócić uwagę na to, osłony wykonane z plexi czyścić detergentami przeznaczonymi do mycia szkła akrylowego

Możliwość zamówienia osłon na wymiar

Dużą zaletą szkła akrylowego jest łatwość, z jaką materiał ten daje się obrabiać. W odpowiednich warunkach można go ciąć i doginać. Ponadto, w plexi można wywiercać otwory ułatwiające montaż. Większość firm oferuje możliwość docięcia ekranów do rozmiarów, odpowiadającym potrzebom konkretnych klientów. Dzięki temu, nie musimy się martwić tym, że zamówione przez nas osłony będą miały zbyt mała lub zbyt dużą powierzchnię.

Ponadto, w zależności od specyfiki stanowiska, w osłonach można dodatkowo wyciąć okienko, pozwalające np. na wydawanie produktów i przyjmowanie zapłaty. Decydując się na takie rozwiązanie, umożliwiamy swobodne zawieranie transakcji, jednocześnie znacząco obniżając ryzyko zarażeń na linii pracownik-klient.

Kolejnym plusem jest szeroki wachlarz rozwiązań montażowych. Plexi można skręcać, sklejać, wieszać… Dzięki temu z łatwością można z niej stworzyć odpowiadający nam system ochronny, który zwiększy bezpieczeństwo naszych pracowników. W razie potrzeby, ekrany z plexi można również bardzo łatwo zdemontować, np. na czas remontu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że osłony z plexi są świetnym sposobem na ochronę pracowników w miejscach obsługi klientów.