Skarpety na prezent – jak zrobić z nich niebanalny prezent?

Skarpety na prezent - jak zrobić z nich niebanalny prezent?

Zakup prezentu na święta czy urodziny to często bardzo trudne zadanie. Wybór w wielu przypadkach pada na skarpetki – ostatecznie używamy ich przecież codziennie, dlatego przydadzą się one każdemu. Jak sprawić, aby skarpetki stały się nie tylko praktycznym, ale przede wszystkim niebanalnym prezentem?

Skarpetki wydrukowane na miarę

Obecnie bardzo wiele sklepów ze skarpetkami daje możliwość ich spersonalizowania. Jest to bardzo dobry sposób na to, aby osobę obdarowaną zaskoczyć nadrukiem, który pojawi się na skarpetkach. Możemy zdecydować się na wydrukowanie jej imienia, pseudonimu czy ulubionej postaci z filmów lub bajek (dotyczy to szczególnie skarpetek dla dzieci). Zamówienie spersonalizowanych skarpetek na prezent z internetowo sklepu ze skarpetkami SOXNITE jest niezwykle proste – wystarczy wybrać wzór i kolor, a w krótkim czasie można otrzymać wspaniały, nietypowy prezent idealny na każde okazje.

Skarpetki na każdy dzień

Skarpetki nosimy niemalże codziennie, szczególnie w porze jesiennej i zimowej. Wiele z nas starannie układa je w komodzie, aby nie mieć o poranku problemu ze skompletowaniem skarpetek do pary. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem będą skarpetki z oryginalnym nadrukiem, który wskaże, jaki dziś mamy dzień tygodnia. Poza samym napisem na tego typu skarpetkach zwykle znajdziemy kolorowy nadruk, który w jakiś sposób sugeruje, jaki dziś dzień. Poniedziałek ma zazwyczaj smutną minę, podczas gdy piątek obfituje w kolory i uśmiechy. Tego rodzaju skarpety sprawdzą się w szczególności dla osób, które lubią mieć wszystko uporządkowane, lecz z drugiej strony chcą wnieść w swoją codzienność odrobinę radości.

Skarpetkowy tort

Kolejnym pomysłem na to, jak uczynić skarpetki niebanalnym prezentem, jest stworzenie z nich…tortu. Pierwowzorem tortów skarpetkowych były torty wykonywane z pieluch lub małych, dziecięcych ubranek, którymi obdarowuje się nowo narodzone maluszki. Wydaje się, że jego kompozycja jest bardzo skomplikowana i mogą się o nią pokusić jedynie osoby utalentowane artystycznie. Tymczasem wykonanie tortu ze skarpetek jest nadzwyczajnie poste. Wystarczy zwinąć każdą parę w rolkę i związać gumką recepturką, tak aby nie się nie odwijały. Następnie wystarczy utworzyć z nich koło (na tekturowej podstawce), na którym stanie kolejne i następne. Trzy warstwy w zupełności wystarczą. Choć stworzenie tortu może być nieco kosztowne (ostatecznie potrzeba do tego niemałej ilości skarpetek), to może ona stanowić podarunek od większej ilości osób. Pozwoli to nie tylko rozłożyć koszty, ale również zaskoczyć solenizanta.