Usługi geodezyjne Poznań

Usługi geodezyjne Poznań

Rozpoczęcie budowy domu, a także każdego innego budynku jest związane z pracami geodezyjnymi. Geodeta jest jednym ze specjalistów, który odpowiada przede wszystkim za wytyczenia granic działki oraz wyznaczenie miejsc przyłączy. Geodeta będzie Nam towarzyszył od rozpoczęcia budowy do jej zakończenia więc warto dowiedzieć się czegoś więcej o jego pracy oraz poznać cennik za podstawowe usługi geodezyjne.

Rola geodety podczas budowy domu jednorodzinnego

Geodeta podczas każdego etapu budowy domu pełni ważne funkcje. Z usług geodety już warto skorzystać podczas szukania działki, aby sprawdzić czy jej granice przebiegają dokładnie w tym miejscu, które wskazuje sprzedawca. Kolejnym ważnym momentem jest wykonanie ogrodzenia na granicach działki. Jeszcze przez zaczęciem pracy geodeta bardzo dokładnie wyznaczy miejsce jego odpowiedniego umiejscowienia. Również bardzo istotną kwestią z zakresu usług geodezyjnych jest tyczenie budynków na działce, które musi być zgodne z zatwierdzonym projektem zagospodarowania działki.

Jak widać geodeta na placu budowy jest niezastąpiony dlatego warto korzystać z usług geodetów, którzy mają odpowiednie uprawnienia, potrzebną wiedzę i odpowiednie doświadczenie. Niekompetentny geodeta wykonujący błędne pomiary na podstawie, których zostanie wybudowany dom, może przysporzyć przyszłym właścicielom sporo niemiłych problemów.

Usługi geodezyjne – cennik

Niestety nie da się podać uśrednionego i wiarygodnego cennika za daną usługę geodezyjną, ponieważ zależą one od wielu czynników, a także od geodety. Sprawdzając ofertę kilku geodetów ceny były bardzo różne, a na większości stron cennika w ogóle nie było – w przypadku wyceny geodeci prosili o kontakt telefoniczny lub mailowy. Przed rozpoczęciem budowy najlepiej poprosić kilku geodetów o wycenę i wybrać tą najbardziej korzystną. Oczywiście cena nie jest najważniejszym wyznacznikiem, ale ma spory wpływa na podejmowaną decyzję. Po wyborze geodety o atrakcyjnym cenniku poszukać opinii na temat jego pracy, uprawnień itp.

Czytaj Więcej