Odkup odszkodowań – czy warto skorzystać z takiej formy dochodzenia odszkodowania?

Odkup odszkodowań - czy warto skorzystać z takiej formy dochodzenia odszkodowania?

W obecnych czasach firmy ubezpieczeniowe wręcz nagminnie wypłacają zbyt niskie odszkodowania za poniesione szkody komunikacyjne. Jeśli czytasz ten artykuł, to zapewne sam padłeś ofiarą tego typu praktyk. Dobrą opcją na wybrnięcie z tej sytuacji, jest skorzystanie z oferty firm, które odkupią twoje odszkodowanie.

Oszczędź czas i nerwy 

Odkup odszkodowania przez firmę odszkodowawczą tbekspert.pl przyniesie ci same korzyści. Jeśli nie chcesz dochodzić swoich praw na drodze prawnej i sądzić się z ubezpieczycielem bez pewności wygranej, to powinieneś skorzystać z oferty firmy, które odkupią zaniżoną część twojego odszkodowania. Zyskasz w ten sposób sporą gotówkę na naprawę twojego samochodu, a dodatkowo zaoszczędzisz swój czas. W momencie kiedy przekażesz firmie odszkodowawczej swoje roszczenia, to firma ta przejmuje na siebie odpowiedzialność prowadzenia trudnych negocjacji z ubezpieczycielem. W skrajnych sytuacjach dochodzi do procesów sądowych. Na szczęście ty już w tym nie uczestniczysz, co jest jednym z większych plusów skorzystania z usług firmy odszkodowawczej.

Pamiętaj też o tym, żeby nie zwlekać z odkupem szkody. W przypadku, kiedy od decyzji ubezpieczyciela minęło więcej niż 3 lata, to w takiej sytuacji raczej nie masz szans na uzyskanie pomocy finansowej. Zwróć uwagę również na to, czy sprawca wypadku, w którym brałeś udział jest znany. Jeśli nie, to również nie uzyskasz pomocy.

Kto może skorzystać z oferty odkupu odszkodowania?

Najważniejszą kwestią jest to, że o pomoc firmy odszkodowawczej może ubiegać się każdy z nas, kto ma przekonanie, że ubezpieczyciel wypłacił zaniżoną kwotę za poniesione szkody. Pierwszym krokiem, który musisz postawić jest wysłanie do firmy odszkodowawczej kosztorysu twojej szkody. Następnie jest on analizowany przez firmę, którą wybrałeś. Pracownicy firmy muszą sprawdzić, czy twoje pretensje są zasadne i czy ubezpieczyciel słusznie zaniżył kwotę twojego odszkodowania. Jeśli faktycznie w kosztorysie wyjdzie, że dostałeś zbyt mało pieniędzy, to wtedy kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy cesji z firmą odszkodowawczą, czyli po prostu jest to sprzedanie twojej szkody w zamian za określoną gotówkę. Pieniądze możesz otrzymać już w ciągu kilku dni. Jest to krótki czas oczekiwania, w porównaniu z tym, który mógłbyś spędzić na sali sądowej dochodząc swoich roszczeń w procesie przeciwko ubezpieczycielowi.