Jak wybrać i gdzie kupić dobrą kawę ziarnistą do ekspresu?

Jak wybrać i gdzie kupić dobrą kawę ziarnistą do ekspresu?

Kawa jest stałym elementem dnia dla wielu ludzi. Nie tylko pobudza i dodaje energii, ale może pochwalić się dużymi walorami smakowymi. Na świecie występuje mnóstwo rodzajów kawy o różnorodnym smaku i aromacie. Na jaką kawę postawić, by na co dzień cieszyć tym napojem?

Jaką kawę wybrać?

Najpopularniejszymi gatunkami kawy są Arabica oraz Robusta. Samych typów kawy jest natomiast o wiele więcej. Cały rynek jest zdominowany ich różnymi odmianami, różniącymi się znacząco smakiem, zapachem czy aromatem. Stopień palenia widocznie wpływa na walory smakowe kawy: ciemne palenie wzmaga gorycz, natomiast jasne oraz średnie podkreśla słodycz oraz kwasowość napoju. Bardzo ważne jest, żeby nie pić kawy o zbyt wysokim stopniu palenia – taki zabieg eliminuje wszystkie jej naturalne składniki, pozostawiając tylko gorzki smak. Bardzo ciemne wypalenie kawy powinno włączyć w Twojej głowie czerwoną lampkę – jest to częsty sposób maskowania przez producentów słabej jakości ziaren. Najlepszej jakości kawy to te z segmentu specialty. Są to jasno oraz średnio palone kawy, które zostały wybrane na podstawie oceny ich jakości przez specjalistów. W czasie wyboru najlepszej kawy powinieneś zwrócić uwagę także na zawartość kofeiny. Jeżeli zależy Ci na jej wysokim stężeniu, postaw na Robustę, która zawiera jej niemal dwa razy więcej niż Arabica.

Gdzie kupić najlepszą kawę?

Często zdarza się, że oferowana kawa jest mieszaniną ziaren o wątpliwej jakości i pochodzeniu lub dodane są do niej zbędne składniki. Ważne jest dokładne czytanie informacji na opakowaniu. Najlepszą kawę można dostać w sklepach specjalistycznych oraz internetowych jak amido.com.pl. Tam możesz znaleźć całą gamę rodzajów kaw, z której każdy znajdzie coś dla siebie.