Jakie zasłony wybrać do słonecznego salonu?

Jakie zasłony wybrać do słonecznego salonu?

Salon to jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w każdym domu. Spędzamy tu bardzo dużo czasu, dlatego warto by był nie tylko elegancki, ale również funkcjonalny. Ważnym elementem wystroju w salonie są zasłony okienne. To one tworzą klimat i sprawiają, ze dobrze czujemy się w danym wnętrzu. Jak odpowiednio je dobrać do słonecznego salonu?

Wygoda i komfort użytkowania

Świat Firan i Zasłon - logo

Sklep “Świat Firan i Zasłon” – kup swoje wymarzone zasłony do salonu

Firany i zasłony w salonie pełnią funkcje dekoracyjną. To one ozdabiają okna i wnętrze. Jednak dobierając zasłony do słonecznego salonu powinniśmy pamiętać by były one również praktyczne. Wysokiej jakości zasłony powinny dobrze przyciemniać pomieszczenie. W ten sposób nawet w bardzo słoneczny dzień możemy obejrzeć film czy program telewizyjny. Zasłony zabezpieczają również nasze wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się, to dzięki nim w pokoju panuje optymalna temperatura. W słoneczny dzień powinniśmy już z samego rana zasłonić story dzięki temu możemy mieć pewność, że pokój się zbytnio nie nagrzeje. Wybierając zasłony do słonecznego salonu powinniśmy pamiętać o montażu uchwytów. To dzięki nim z łatwością podwiążemy zasłony, kiedy będziemy chcieli wpuścić do wnętrza nieco więcej światła dziennego, równie łatwo powinniśmy móc je również zasłonić w słoneczny dzień.

Prywatność przede wszystkim 

W salonie spędzamy bardzo wiele czasu. Nie zawsze jednak chcemy, by każdy przechodzień lub sąsiad mógł zajrzeć do naszego wnętrza. Dobre zasłony zapewniają nam pełną prywatność. W domu chcemy móc czuć się swobodnie, nie powinniśmy martwić się ciekawskimi spojrzeniami obcych ludzi. Zasłony do salonu powinny być wykonane z grubego materiału. W ten sposób ochronią nas zarówno przed słońcem jak i ciekawością innych. W przestronnym salonie możemy pozwolić sobie na zasłony sięgające do samej ziemi. Takie rozwiązanie nie tylko zapewni nam prywatność, ale również doda elegancji naszemu wnętrzu

Kolor ma znaczenie

Słoneczny salon zwykle szybko się nagrzewa. Zasłony mogą temu zapobiec. Wybierając te właściwe powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego zostały wykonane, ale również na ich kolor. Jeśli to możliwe w słonecznym salonie powinniśmy powiesić jasne zasłony. W ten sposób zapobiegniemy niepotrzebnego przyciągania promieni słonecznych, które dodatkowo nagrzewałyby pomieszczenie. Jasne zasłony ożywią nasze wnętrze i optycznie je powiększą. Wybierając delikatne pastelowe barwy z łatwością wkomponujemy je w cały wystrój naszego wnętrza. Salon, jako wizytówka domu powinien być przytulny i jasny. Dzięki temu zarówno domownicy jak i goście będą się w nim dobrze czuli.