Wszechobecny dźwięk bez kabli – Soundbar Sony HT-ST5000

Soundbar Sony HT-ST5000

Czy dźwięk ma znaczenie? 

Ma i to ogromne. Oglądając film w domu, często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę odgrywa sam dźwięk. Jego słaby rozgłos wpływa na niepełne zaangażowanie widza, a także mniejszą intensywność doznań. Tak jak powiedział George Lucas “Dźwięk i muzyka to pięćdziesiąt procent doświadczeń kinowych.” Aby cieszyć się filmem w stu procentach, nie trzeba chodzić do kina. Wystarczy zadbać o dobre nagłośnienie, by cieszyć się przeżyciami jak podczas seansu.

Sony HT ST 5000 Soundbar 

Technologie

Zapewnia dźwięk najwyższej rozdzielczości, wykorzystując różne technologie.
1. Technologia Dolby Atmos –  zapewnia dźwięk obiegowy (360°).
2. Technologia S-Force PRO Front Surround – przetwarza cyfrowo sygnały; zapewnia immersyjny dźwięk, wykorzystując akustykę. Dzięki temu ma się wrażenie, jakby dźwięki dobiegały z każdej strony, chociaż wydobywa się tylko z jednej listwy głośnikowej. (Nie trzeba wypełniać całego pomieszczenia głośnikami. Wystarczy jeden, a dobry).
3. Technologia trybu ClearAudio+ – automatycznie ustawia częstotliwości aktualnie odtwarzanych dźwięków.
4. Technologia LDAC – przesyła znacząco większą ilość danych, które są przesyłane bezprzewodowo, przez co jakość dźwięku jest widocznie wyższa.

Opis urządzenia Sony HT ST 5000 Soundbar 

Soundbar składa się z dwóch elementów – listwy oraz bezprzewodowego głośnika niskotonowego. W górnej części listwy są wmontowane dwa głośniki, które są precyzyjnie ustawione pod najodpowiedniejszym kątem. Technologie, które były wykorzystywane w jego budowie, sprawiają, że dzięki temu dźwięk leci w kierunku sufitu i odbijając się od niego, dociera do widza. Daje to wrażenie, jakby dźwięk dosłownie dobiegał z góry. Z tyłu obudowy, w prawym górnym rogu listwy dźwiękowej zaopatrzony został w porty HDMI, które są zgodne z HDCP 2.2; optyczne złącze SPDIF, wyjście HDMI ARC ze zwrotnym kanałem audio i analogowe wyjście AUX. Wejście złącza USB, znajduje się z prawej strony obudowy. W tylnej części można również zmniejszać i zwiększać poziom głośności.

Zapewnia również połączenie bezprzewodowe poprzez Bluetooth, NFC lub sieć bezprzewodową. Można cieszyć się muzyką bez konieczności podłączania urządzeń przez kable. Można podłączyć się do domowego Wi-Fi, żeby otrzymać dostęp do wszystkich dostępnych serwisów muzycznych. Istnieje również możliwość połączenia wszystkich głośników Sony, rozmieszczonych w całym domu. Dzięki temu można słuchać muzyki, nie ograniczając się do jednego pomieszczenia.

Dzięki subwooferowi niskie częstotliwości mają spotęgowany wydźwięk. Listwę głośnikową można ustawić zarówno pod telewizorem jak i zawiesić – z tyłu panelu znajdują się otwory, które służą do zamontowania urządzenia na ścianie. Posiada 24-miesięczny okres gwarancji. Sprzęt wyposażony jest w pilot i przewód optyczny. Po prawej stronie środkowych sterowników, znajduje się wyświetlacz. Na nim można sprawdzić i ustawić podstawowe informacje. Jest duży i przejrzysty.

  • Wymiary jednostki centralnej 1180 × 80 × 145 mm (z maskownicą i wystająca częścią); 1180 × 80 × 140 mm (bez maskownicy, z wystającą częścią)
  • Wymiary subwoofera 248 × 403 × 426 mm

Jego wygląd jest bardzo zachęcający – prostota i tradycyjna czerń z metalicznymi wykończeniami daje zachwycający efekt wizualny.