Rozwód Kraków – jak wybrać dobrego adwokata?

Rozwód Kraków - jak wybrać dobrego adwokata?

Kiedy w małżeństwie pada decyzja o rozwodzie, nie zawsze jest to równoznaczne z tym, że powinniśmy szukać adwokata. Zdarzają się pary, które są zgodne w kwestii podział majątku czy innych praw, związanych między innymi z opieką nad dziećmi. Niestety, takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. Rozwód jest zazwyczaj trudną sprawą, wyzwalającą wiele emocji u obu stron konfliktu. Tam, gdzie koniecznie są sądowe ustalenia, potrzebować będziemy skutecznego prawnika, aby pomógł nam wyegzekwować pozytywny wyrok. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego adwokata?

Rozwód Kraków – jak wybrać dobrego adwokata?

Konkretna specjalizacja

Prawnicy częstokroć chwalą się specjalizacją w wielu obszarach prawa, jednak nie jest to żadną zaletą. Do konkretnego typu sprawy zawsze warto wybrać specjalistę w jednej, konkretnej dziedzinie. W przypadku spraw rozwodowych powinniśmy zdecydować się na adwokata, który zajmuje się przede wszystkim prawem rodzinnym, ze szczególnym uwzględnieniem rozwodów. Dzięki temu mamy pewność, że trafimy na fachowca, który idealnie orientuje się w obecnych przepisach prawnych związanych z naszym problemem.

Zdobyte kwalifikacje i doświadczenie

Doświadczenie adwokata to istotny element, na który koniecznie musimy zwrócić uwagę. Błędem jest jednak myślenie, że im starszy prawnik tym doświadczenie i kwalifikacje zawodowe są większe. Ważne jest, aby specjalista cały czas kształcił swój warsztat i był na czasie z obowiązującym prawem rodzinnym, które jak wiadomo dość często ulega licznym zmianom.

Adwokat czy kancelaria?

Kancelaria kojarzy się nam z prestiżem i najwyższą jakością usług. Nie musi być to koniecznie prawda. Często korzystając z usług większych kancelarii, adwokaci przydzieleni do naszej sprawy zmieniają się wraz z kolejnymi etapami. Wpływa to na brak prawidłowego rozeznania, co przekłada się bezpośrednio na zmniejszone zaangażowanie. Przy rozwodzie najlepiej wynająć prawnika, który poprowadzi naszą sprawę od początku do końca.

Koszty usług adwokatów

Zbyt często przy wyborze prawnika, kierujemy się cennikiem, jaki proponuje za swoje usługi. Gdy bardzo zależy nam na wygraniu sprawy, zazwyczaj szukamy najlepszych specjalistów z najdroższych kancelarii. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie zawsze warto przepłacać – cena nie jest gwarantem najwyższej jakości. Przy rozwodzie najlepiej poszukać adwokata, który zajmuje się przede wszystkim klientami indywidualnymi.

Dowiedz się Więcej