Firany Kraków

Firany Kraków

Firany są elementem dekoracyjnym, który jest stosowany do ciekawej aranżacji okna. Generalnie poprawiają one estetykę pomieszczenia oraz dodają wnętrzu elegancji i stylu. Firany można wieszać zarówno w obiektach mieszkalnych, firmowych a także publicznych – restauracje, kawiarnie itd. Po za funkcją dekoracyjną firanki chronią Nas przed wzrokiem ciekawskich przechodniów, promieni słonecznych i światłem lamp ulicznych. Często można zauważyć, że firanki w oknach są łączone z zasłonami lub roletami. Aby firana pełniła funkcję dekoracyjną trzeba ją odpowiednio dobrać do danego pomieszczenia. W polskich domach najczęściej można zauważyć źle dobrane firany do salonów, które zamiast dodać mu elegancji i optycznie zwiększyć pomieszczenie dają zupełnie odwrotny efekt.

Jak dobrać odpowiednie firanki do salonu?

Na początek trzeba określić jaką funkcję dekoracyjną me pełnić firanka. Jeżeli ma powiększyć pomieszczenie należy wybrać długie firany sięgające podłogi. Dzięki temu zabiegowi pomieszczenie będzie wydawać się większe. Jeżeli chciałbyś aby twoje pomieszczenie zyskało na stylu do długich białych firan dobrałbym ciemne zasłony w pastelowych kolorach. Idealnie do białych firan pasowałby kolor granatowy lub grafitowy. Żeby spełniała swoją funkcję należy pamiętać o ich czyszczeniu. W szczególności białe firanki mają tendencję do żółknięcia, a taki odcień nie sprawia dobrego wrażenia. Jeżeli ktoś nie przepada za zbyt częstym praniem i czyszczeniem firan z pewnością zainteresuje się firankami typu “makarony”.

Firany typu “makarony”

“Makarony” to ostatnio bardzo modny typ firan, który można spotkać w wielu polskich mieszkaniach. Są one ciekawym rozwiązaniem do salonu, ponieważ można ciekawie zaaranżować okno za ich pomocą. Nawet luźno zwisające prezentują się elegancko. “Makarony” coraz bardziej zyskują na popularności, można je kupić w coraz większej ilości sklepów dlatego uważam, że za niedługi okres czasu mogą się one znajdować w większości polskim domów. Niestety mimo swej elegancji, stylu mają jedną wadę, którą można zauważyć podczas ich czyszczenia (prania). Podczas prania mogą się strasznie poplątać i przed ich ponownym powieszeniem trzeba poświęcić dość sporo czasu na ich rozplątanie. Osoby, które mają słabą cierpliwość, po pierwszym praniu mogą zrezygnować z firan tego typu choć nie trzeba ich prać tak często jak tradycyjnych firan.

Więcej ciekawych aranżacji okien przy użyciu firan różnego typu możecie zobaczyć pod linkiem – firany Kraków. Możecie znajdziecie tam inspirację dla ciekawej dekoracji waszego okna?!